Od kilu lat w kategorii przenośnych laptopów zaskakująco dużym powodzeniem cieszą się modele biznesowe

Od kilu lat w kategorii przenośnych laptopów zaskakująco dużym powodzeniem cieszą się modele biznesowe. Powstały one przede wszystkim z myślą o zastosowaniach typowo specjalistycznych (tworzenie grafiki, projektowanie itp.), ale idealnie sprawdzają się również w terenie czy w warunkach domowych. Od zwykłych notebooków konsumenckich różni je znacznie wyższa jakość wykonania, a także kilkakrotnie większa wydajność pracy.

Solidna obudowa to podstawa

Od kilu lat w kategorii przenośnych laptopów zaskakująco dużym powodzeniem cieszą się modele biznesoweW przypadku laptopów biznesowych mamy zazwyczaj do czynienia z obudową wykonaną z aluminium, włókna węglowego albo stopów magnezu. Wszystkie wymienione materiały charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, pęknięcia), a dodatkowo zapewniają sprzętowi optymalną lekkość (waga maksymalnie do 1,5 kg) oraz estetyczny design. Wpływa to na jego komfortową eksploatację niezależnie od okoliczności. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nawet upadek z wysokości ramienia nie spowoduje poważnej awarii. Pod względem wytrzymałości na szczególną uwagę zasługuje Dell XPS 15 9510 z www.kuzniewski.pl, w którego obudowie zastosowano rozmaite ulepszenia strukturalne – np. wzmacniane zawiasy. Dla porównania standardowy notebook konsumencki jest stworzony z kiepskiej jakości plastiku, co przekłada się na niezbyt ciekawy wygląd i pociąga za sobą ryzyko łatwego zniszczenia.

Znakomita jakość obrazu i ekspresowe działanie

Laptopy biznesowe różnią się od konsumenckich wyraźnie lepszą matrycą. Przeważnie jest to panel IPS (zamiast TN) o szerokich kątach widzenia – z matową powłoką rozpraszającą promienie słoneczne padające na ekran. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy zapewniony obraz o wysokim kontraście i nasyconej kolorystyce. Istotną przewagą omawianych sprzętów jest ponadto świetna wydajność, pozwalająca na komfortowe korzystanie z wszelkich zaawansowanych programów. Wynika ona głównie z zamontowanych w obudowie podzespołów. Mowa tutaj o:

  • procesorze Intel Core i5 albo i7 (ewentualnie AMD Ryzen)
  • pamięci RAM o pojemności 16 lub 32 GB (z opcją rozbudowy do 64GB)
  • dedykowanej grafice
  • szybkim, cichym i wytrzymałym dysku SSD.