Chińskie przedsiębiorstwo Lenovo dwa tygodnie od zapowiedzi układów Quadro RTX zapowiedziało premierę nowych stacji roboczych ThinkPad z serii P

Chińskie przedsiębiorstwo Lenovo dwa tygodnie od zapowiedzi układów Quadro RTX zapowiedziało premierę nowych stacji roboczych ThinkPad z serii P. Jedno z zapowiedzianych urządzeń (P73) otrzymało kartę graficzną Nvidia GeForce Quadro RTX 5000. Układ ten umieszczono zaraz obok potężnego 8-rdzeniowego procesora Intel Core 9. generacji – i7, i9 lub Xeon. Z najnowszej stacji roboczej zadowoleni będą użytkownicy profesjonalni zajmujący się renderingiem, modelowaniem i architekturą. Całość została opakowana w mobilną obudowę z ekranem o przekątnej 17,3-cala.

Stacja robocza z najwyższej półki

Chińskie przedsiębiorstwo Lenovo dwa tygodnie od zapowiedzi układów Quadro RTX zapowiedziało premierę nowych stacji roboczych ThinkPad z serii P

Lenovo ThinkPad P73 śmiało można nazwać stacją roboczą z najwyższej półki. Sam producent w trakcie zapowiedzi określił ją jako najmocniejszą propozycję dostępną w swojej ofercie. Dzięki zastosowaniu stopów magnezu, kompozytów i aluminium urządzenie przeszło rygorystyczne testy wytrzymałościowe MIL-STD-810G. Wewnątrz znalazły się potężne podzespoły pracujące w towarzystwie zaawansowanej technologicznie matowej matrycy LED IPS. Zestaw komponentów może zostać dostosowany przez użytkownika w trakcie dokonywania zakupu. Do wyboru mamy następujące możliwości:

  • procesor: Intel Core – i7/i9/Xeon – maksymalnie do 8 rdzeni,
  • karta grafiki: Intel UHD Graphics 620 oraz dedykowana Nvidia Quadro – P620/T2000/RTX5000 (do 16 GB VRAM DRR6),
  • RAM: od 16 do 128 GB DDR4 – 4 gniazda po maksymalnie 32 GB,
  • pamięć masowa: PCIe SSD łącznie do 6 TB – łączone macierzami RAID 0/1/5,
  • złącza: dwa USB-C, trzy USB-A 3.1, jedno USB-C 3.1, HDMI 2.0, wejście audio, RJ-45,
  • łączność: Intel Wireless AX200 – Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to ten występuje w 2 dwóch rozdzielczościach o różnej jasności i pokryciu przestrzeni barw. Pierwszy z nich to FHD o jasności 300 cd/m2 i 72% pokrycia przestrzeni barwnej NTSC, natomiast drugi to dotykowy UHD o jasności 400 cd/m2 ze wsparciem dla Dolby Vision HDR. W stacji roboczej ThinkPad P73 nie zabrakło także modułu NFC, pojemnego akumulatora o pojemności 99 Wh i czujniku linii papilarnych.

 

Technology photo obraz autorstwa freepik - www.freepik.com