Dell Latitude 5521 to 15-calowy notebook multimedialny o typowej dla serii konstrukcji

Dell Latitude 5521 to 15-calowy notebook multimedialny o typowej dla serii konstrukcji (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5265,laptopy-dell-latitude-latitude-5521.html). Często takie komputery okazują się najbardziej przydatne w warunkach domowych. Jak dobry jest Dell Latitude 5521, dowiesz się w tej recenzji.

Projekt

Dell Latitude 5521 to 15-calowy notebook multimedialny o typowej dla serii konstrukcjiJak wspomnieliśmy wyżej, wzornictwo tego laptopa można już nazwać klasycznym dla tej serii. To połączenie czerni, granatu i srebra, to aluminiowe nakładki i wreszcie to zaokrąglone krawędzie i prosty profil urządzenia.

Panel roboczy jest również wykonany z aluminium szczotkowanego. Jest dość mocna i nie ugina się pod ciężarem Twoich dłoni. Sama obudowa nie jest w kształcie klina jak w wielu notebookach. A zaokrąglone rogi komputera stały się znakiem rozpoznawczym serii Dell Latitude 5521. Dzięki temu ten komputer będzie pasował zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Wiele linii w tym urządzeniu jest gładkich, ale ogólny wygląd jest dość surowy.

Urządzenia wejściowe

Dell Latitude 5521 ma całkiem niezłą klawiaturę z dodatkowym blokiem numerycznym. Wszystkie klawisze są lekko zaokrąglone i lekko wklęsłe. Nadaje to komputerowi pewien stopień zaawansowania. Wydajność klawiatury jest całkiem dobra. Klawisze mają średni skok i szybko reagują. To jest to, czego potrzebujesz do wygodnego pisania na klawiaturze. Są one wystarczająco duże i w rozsądnej odległości od siebie, więc błędy w pisaniu są ograniczone do minimum.

Touchpad ma fizyczne klawisze w starym stylu. Dla wielu osób ten znany szczegół będzie wydawał się wygodny. Tak czy inaczej, klawisze nie kleją się i dobrze reagują na nacisk. Touchpad jest również bardzo czuły. Płytka dotykowa dobrze reaguje na dotyk i jest wyposażona w szereg gestów wielodotykowych.

Ekran

Przekątna ekranu Dell Latitude 5521 wynosi 15,6 cala przy rozdzielczości 1366×768 pikseli. Oczywiście, nie jest to najwyższa wartość, ale pomijając grafikę 3D i manipulację obrazem, jest wystarczająco dobry do różnych gier wideo, a także do zadań roboczych, takich jak tworzenie prezentacji. Ekran ma przeciętnej szerokości kąty widzenia, co ogólnie nie jest złe dla paneli nie-IPS. Wartości kontrastu i odwzorowania kolorów również bardzo odbiegają od jakości panelu IPS, ale nie są niekomfortowe podczas pracy. Na tym ekranie można oglądać filmy, grać w gry i przeglądać strony internetowe z prezentacjami.