Stwierdzenie, że ThinkPad P1 2 gen. posiada osiągi na miarę mobilnej bestii nie powinno dla zabrzmieć jak nadużycie

Lenovo ThinkPad to seria, która zasłynęła na rynku dzięki swojemu unikalnemu stylowi, potężnej wydajności i dostosowaniu nawet do najmniej przyjaznych warunków. Nowe 15,6-calowe urządzenie należące do serii P1 to druga generacja tej stacji roboczej. Urządzenie zasługuje na pochwałę za idealnie dopasowane, odchudzone elementy, stylowy design i niespotykaną wcześniej w laptopach moc. W uproszczeniu Lenovo ThinkPad P1 2 gen. to połączenie procesora Intel 9. generacji, autorskich zabezpieczeń i grafiki NVIDIA Quadro (więcej o specyfikacji tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4556,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p1-2-gen.html).

Lenovo ThinkPad P1 2 gen. – Jedna z najmocniejszych mobilnych stacji roboczych

Stwierdzenie, że ThinkPad P1 2 gen. posiada osiągi na miarę mobilnej bestii nie powinno dla zabrzmieć jak nadużycieStwierdzenie, że ThinkPad P1 2 gen. posiada osiągi na miarę mobilnej bestii nie powinno dla zabrzmieć jak nadużycie. Model posiada całą gamę cech, które w zadaniach profesjonalnych np. przy modelowaniu i projektowaniu robią znaczącą różnicę.

Matryca w drugiej generacji doczekała się panelu dotykowego OLED w rozdzielczości 4K i wsparciem dla Dolby Vision. Posiada opcjonalną funkcję kalibracji X-Rite Pantone poprawiającą odwzorowanie tego, co znajdzie się na papierze zaraz po wydrukowaniu. Jej dopełnieniem jest system dźwiękowy Dolby Atmos w towarzystwie dwóch mikrofonów dalekiego zasięgu. Jeśli nie wykorzystujemy stacji roboczej stricte do projektowania graficznego lub posiadamy zewnętrzny monitor możemy wybrać alternatywę w postaci ekranu FHD IPS o jasności 500/300 nitów i pokryciu gamy kolorów NTSC  72% lub 4K o jasności 500 nitów LCD (z HDR Dolby Vision).

Podzespoły w Lenovo ThinkPad P1 2 gen. stoją na równie wysokim poziomie, co matryca. Do płyty głównej przyłączony został procesor Intel 9. generacji z serii i7/i9/Xeon z 4/8 rdzeniami. Wysokie taktowanie rdzeni procesora to nie wszystko, dlatego tuż obok znalazła się karta graficzna NVIDIA Quadro T1000/T2000 i szybki dysk SSD NVMe o pojemności maks. 4 TB. Mobilna maszyna pracuje aż do 13 godzin na baterii 80 Wh i może zostać doładowana do 100% w czasie 90 minut. Do dyspozycji mamy kartę Intel Wi-Fi 6 Gig, Bluetooth 5.1 oraz po 2 porty USB-C i USB 3.1.

Obraz autorstwa lenovo.com