Seria laptopów ThinkPad Zapoczątkowała amerykańska firma IBM w 1992r.

Doceniony przez profesjonalistów – Lenovo ThinkPad

Seria laptopów ThinkPad Zapoczątkowała amerykańska firma IBM w 1992r. Obecnie firma nazywa się Lenovo. Laptopy ThinkPad od zawsze cieszą się ogromną popularnością w śród biznesmenów jak i specjalistów korzystających ze specjalistycznego  oprogramowania. Przykładem może być używanie laptopów do 2003 roku w kosmosie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kolejną zaletą laptopów jest ogromna trwałość. Mimo, że nie do końca zaliczają się do „niezniszczalnych laptopów”, to naprawdę potrafią zaimponować swoją wytrzymałością, bowiem urządzenie posiada wytrzymałość klasy wojskowej.

Seria laptopów ThinkPad Zapoczątkowała amerykańska firma IBM w 1992r.Mówiąc prościej ten ThinkPad został przetestowany w najbardziej ekstremalnych i wręcz niebezpiecznych dla elektroniki warunkach.  Laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 zapewnia bardzo wydajny procesor Intel z serii Vpro (https://www.kuzniewski.pl/k5144,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-x-thinkpad-x1-carbon-thinkpad-x1-carbon-gen-9.html). Laptop można skonfigurować do swoich potrzeb.

Potężna karta graficzna o wielu możliwościach

W urządzeniu  jest umieszczona jedna z nowocześniejszych kart graficznych  Intel Iris X. Nie jest to zdecydowanie zwykła, albo nawet można rzecz typowa karta graficzna. Bezproblemowo obsłuży aż do 4 monitorów 4k. Aktualnie przedstawiany laptop może obsłużyć 3 monitory. Posiada 2 wejścia USB-C, Thunderbolt 4 i jedno wejście HDMI.

Jest też zasilacz nowego typu, mianowicie zamiast typowej końcówki jaką podpina się do laptopa w celu naładowania, jest wejście USB-C i dodatkowo jest funkcja szybkiego ładowania. Jeśli chcemy podłączyć więcej urządzeń, wtedy zdecydowanie przyda nam się stacja dokująca. Producent daje możliwość dokupienia jej oddzielnie.  Są dostępne 2 warianty, które będą takie same ale różnią się tylko metodą podłączenia. Do wyboru jest podłączenie do USB-C albo do Thunderbolt 4. Równie ważną rzeczą jak procesor, będzie dysk twardy. Fabrycznie będą dostępne takie pojemności jak 512GB i 1000GB (1TB). Jednak jeśli i tyle okaże się za mało, można bezproblemowo rozbudować do 2TB SSD. Kolejnym ważnym aspektem jest RAM. Im bardziej zaawansowane zastosowanie laptopa, tym krótko mówiąc potrzeba więcej ramu. Tutaj nie trzeba się mocno martwić, bowiem producent daje możliwość rozbudowy aż do 32GB pamięci LPDDR4x. To powinno zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. Nie można też pominąć tematu prywatności. Tutaj Lenovo też się postarało. Oprócz już standardowego modułu TPM, dzięki któremu dane są też szyfrowane, mamy też takie funkcje jak szybkie włączanie laptopa, dzięki czytnikowi linii papilarnych, fabryczna przesłonka kamery, która zapewnia prywatność. Jeśli użytkownik ma naprawdę bardzo ogromne wymagania, co do prywatności jest też możliwość opcjonalna – czujnik obecności człowieka z kamerą na podczerwień.