Jednym z laptopów, który na pewno sprawdzi się w biznesie jest 15,4 calowy Dell Latitude 3500

Wybór laptopa biznesowego, który będzie dobrze spisywać się przez wiele lat jest nie lada wyzwaniem i należy mieć to na uwadze. Zakup tego urządzenia może być szczególnie utrudniony dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy i doświadczenia z zakresu komputerów. Podczas doboru sprzętu należy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów, którymi trzeba się kierować.

Wydajność, a podzespoły

Jednym z laptopów, który na pewno sprawdzi się w biznesie jest 15,4 calowy Dell Latitude 3500By korzystanie z laptopa mogło być przyjemne musi być on odpowiednio wydajny by nie sprawiał on problemów. Za sam aspekt wydajności oraz to jak będzie działać laptop odpowiedzialne są podzespoły, które znajdują się w urządzeniu. To właśnie im należy przyjrzeć się nieco bliżej ponieważ mają one ogromne znaczenie.

Pierwszym z nich jest procesor, od którego tak naprawdę zależne jest wszystko. To właśnie przez procesor przechodzą w pierwszej kolejności operacje zlecane przez użytkownika. Wydajna jednostka to przede wszystkim taka, która będzie posiadać co najmniej cztery fizyczne rdzenie taktowane zegarem minimum 3 GHz. Połączenie to zapewni nam moc obliczeniową na przyzwoitym poziomie. Na tym podzespole nie warto oszczędzać i jeżeli mamy możliwości kupna lepszej jednostki to warto to zrobić.

Po drugie większą uwagę należy zwrócić na pamięć operacyjną RAM, która ma za zadanie przechowywać aktualnie wykorzystywane programy, pliki oraz sam system operacyjny. Jej zbyt mała ilość może powodować drastyczne spadki wydajności. Minimum jak na dzisiejsze standardy stanowi 8 GB jednak warto pokusić się o nieco więcej. Istotny jest również rodzaj zastosowanej pamięci. W skrócie kości DDR4 są droższe, ale wydajniejsze, zaś DDR3 stanowią bardziej budżetowe rozwiązanie, które nadal mimo wszystko sprawdza się poprawnie.

Model laptopa

Jednym z laptopów, który na pewno sprawdzi się w biznesie jest 15,4 calowy Dell Latitude 3500 (https://www.kuzniewski.pl/k4457,laptopy-dell-latitude-latitude-3500.html). Urządzenie to charakteryzuje się głównie wydajnym procesorem Intel Core i5 8265U. Ta niskonapięciowa jednostka cechuje się czterema rdzeniami, których bazowe taktowanie zegara wynosi 1,6 GHz. Jednakże w przypadku wymagających zadań wartość ta może wzrosnąć nawet do 3,9 GHz. Jak na urządzenie biznesowe przystało Dell Latitude 3500 ma bardzo niewielkie kształty oraz elegancki wygląd, dzięki czemu jest laptopem wręcz idealnym do pracy.

Obraz StockSnap z Pixabay