Wybór laptopa przeznaczonego do pracy zawsze jest trudnym zadaniem

Wybór laptopa przeznaczonego do pracy zawsze jest trudnym zadaniem. Podstawowym wymaganiem, jakie stawiamy przed takim sprzętem, to przede wszystkim jego niezawodność i nie awaryjność. Chcemy w każdej sytuacji móc dokończyć ważny projekt czy coś sprawdzić. Na szczęście na rynku stale pojawiają się kolejne nowinki, które zachwycają pomysłami.

Jaki powinien być laptop do pracy?

Wybór laptopa przeznaczonego do pracy zawsze jest trudnym zadaniemWiększość osób wybiera wersje mniejsze, o niedużej wadze i biznesowym, ładnym wyglądzie. Także duża pojemność komputera jest tutaj znacznym atutem. Warto zadbać również o dobry wyświetlacz, bowiem często wyświetlamy na laptopie różne filmiki czy projekty podczas biznesowych spotkań. Dobra kolorystyka może zdziałać cuda.

Lenovo ThinkPad A285 to model intrygujący z punktu widzenia biznesowych potrzeb. Przede wszystkim jest nieduży i zgrabny, zatem będzie łatwo przemieszczać się z nim po mieście. Ekran ma 12,5 cala, zaś rozdzielczość może wynosić 1366 x 768 albo 1920 x 1080 pikseli. Opcja o większej rozdzielczości ma dotykowy ekran. Jeśli potrzebujemy takiej możliwości, to będzie to dla nas duża wygoda. Waży również niewiele, mniej niż 1,5 kilograma. Wszystko zależy jednak od tego, czy wybierzemy ekran dotykowy, czy też zwykły.

Co jeszcze zapewnia nam laptop od Lenovo?

Lenovo ThinkPad A285 posiada procesor AMD Ryzen, który zapewnia doskonałe działanie laptopa. Dodatkowo, istotny jest dysk M.2, a także karta graficzna AMD Vega (szczegóły tutaj: https://www.amd.com/pl/partner/graphics), która zapewnia piękne barwy podczas codziennego użytkowania. Mamy także możliwość wyboru takiej pamięci, która będzie nam potrzebna. Może to być 8 lub 16 GB pamięci RAM. Warto podkreślić, że również obudowa laptopa jest wytrzymała i sprawna, dzięki czemu jesteśmy mniej narażeni na wszelkie problemy związane z użytkowaniem sprzętu.

Dużą wygodą sprzętu jest także wiele złączy dostępnych w laptopie, a także czytnik kard SD, Smart Card czy też czytnik linii papilarnych. Taki czytnik to doskonała ochrona przed niepowołanymi gośćmi.

Trzeba docenić również gwarancję. W wielu przypadkach są to nawet 3 lata, co nieczęsto zdarza się na rynku komputerowym.

Zakup biznesowego laptopa zawsze jest trudną sprawą, jednak warto zadbać, aby laptop był lekki i łatwy do przeniesienia. Odpowiednia ilość pamięci RAM również pomoże nam w użytkowaniu. Lenovo ThinkPad A285 spełnia te warunki, dodatkowo dbając także o dobre zabezpieczenie naszego sprzętu przed wścibskimi oczami. Z całą pewnością warto rozważyć zakup takiego biznesowego laptopa.

 

Obraz z blog.lenovo.com